Janusz Korczak


"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż."

Facebook Funpage

Nasza szkoła, w bieżącym roku szkolnym, już po raz kolejny uczestniczy w projekcie realizowanym przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu oraz Sanatorium w Krasnobrodzie. „Ochrona przyrody i ekologia w uzdrowisku”, taką nazwę nosi projekt, dzięki któremu podopieczni placówki, mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na tematy szeroko rozumianej edukacji ekologicznej. W tym roku, uczniowie przebywający na pierwszym turnusie rehabilitacyjnym, dowiedzieli się m.in.: w jaki sposób segregować odpady, jak ważne jest aktywne uczestniczenie w międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata” oraz w jaki sposób, my jako konsumenci, na co dzień możemy chronić środowisko. W trakcie prelekcji uczniowie brali udział w ciekawych i atrakcyjnych ćwiczeniach, pracowali w grupach oraz wspólnie odpowiadali na quizowe pytania.                    

Dziękujemy pracownikom Parków Krajobrazowych z Zamościa i zapraszamy na kolejne spotkanie !

Edycja realizowana w roku szkolnym 2018/2019 

http://parki.lubelskie.pl/aktualnosci/ochrona-przyrody-i-ekologia-w-uzdrowisku

Zdjęcia z wydarzenia zobaczyć można tutaj.

M.Czapla

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa przy Sanatorium w Krasnobrodzie  Rights Reserved.