DSC 090018 stycznia 2020r. odbył się w Naszej Szkole koncert kolęd. Podczas koncertu posłuchaliśmy przepięknych utworów w wykonaniu uczniów i wychowanków.

Słowo „kolęda” pochodzi od łacińskiego wyrazu „calendae”. Oznacza pierwszy dzień miesiąca. „Kalendy" styczniowe, które rozpoczynały nowy rok, były wielkim świętem.

Z kolędą wiązał się zwyczaj składania sobie nawzajem darów i życzeń. Na początku kolęda oznaczała więc pieśń noworoczną, zawierającą życzenia pomyślności i urodzaju na nowy rok.

Życzymy więc wszystkim samych pomyślności w roku 2020 i dziękujemy dzieciom za pięknie spędzony czas.

Więcej zdjęć w galerii.