• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Pierwszy dzień wiosny

Dziś w szkole było bardzo fajnie … – słowa te, wypowiedziała jedna z uczennic Zespołu Szkół przy Sanatorium Rehabilitacyjnym w Krasnobrodzie. Zapewne są one  najlepszym podsumowaniem atrakcji, które 21 marca przez cały dzień towarzyszyły wychowankom placówki. Przygotowane przez pracowników szkoły gry i zabawy, były kontynuacją rozpoczętych poprzedniego dnia obrzędów, związanych z nadejściem wiosny. 
Wielorakość i różnobarwność atrakcji współgrała z paletą wiosennych barw, które od samego rana, docierały różnymi zmysłami do podopiecznych szkoły. Wiosnę czuć było, już nie tylko w powietrzu, ale również na szkolnych korytarzach!

Uczniowie w napięciu oczekiwali na rozstrzygnięcie ogłoszonych w tym dniu konkursów, a było ich naprawdę dużo. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs recytatorski pod tytułem „Wiosna w głowie, wiosna w sercu”. Dzięki wspaniałemu zaangażowaniu uczniów, zaklęte w słowach prawdy na temat wiosny, mogły na nowo ożyć i uświetnić ten wyjątkowy dzień.
Wraz z odejściem zimy, w progu szkoły pojawiła się Pani Wiosna, a to za sprawą kolejnej przygotowanej w tym dniu konkurencji. Uczniowie przebrani w piękne i samodzielnie wykonane kreacje, niczym modele i modelki, zaprezentowali kostiumy przed oceniają ich pracę komisją. Każdy z uczestników, pomimo braku miejsca na podium, mógł czuć się zwycięzcą.
Uwieńczeniem całodniowych zabaw, podsumowujących Dzień Wiosny było malowanie twarzy ( face painting). Radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim uczniom i z impetem wprowadziła w nową porę roku.

Tutaj zdjęcia z dnia wiosny

 

Facebook fanpage