• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Konkurs Korczakowski 2014.05.29

Szkoda że piękne chwile tak szybko mijają, szkoda bo taki właśnie był ten czwartek 29 maja. Tego dnia w Zespole Szkół działającym przy Sanatorium w Krasnobrodzie odbył się konkurs poświęcony Januszowi Korczakowi -patronowi szkoły. Konkurs którego mottem były słowa wielkiego człowieka -”Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.” Konkurs podzielony był na dwie części -plastyczną, oraz recytatorską, a skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa lubelskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.

W prace plastyczne przygotowane przez dzieci i młodzież były na wysokim poziomie, ujmowały jednocześnie swoją prostotą i kunsztem malarskim tematu w oczach dziecka.
Druga część konkursu -recytatorska. Nie zabrakło chwil wzruszeń gdy dzieci i młodzież recytowały piękne i przejmujące utwory, opowiadających o życiu, pracy i całkowitemu poświęceniu dzieciom przez Janusza Korczaka.

Jury konkursu, miało duży kłopot aby wśród wszystkich prac, oraz wystąpień wybrać i nagrodzić te najlepsze. Wśród prac plastycznych w kategorii klas I-III szkół podstawowych I miejsce zdobyła Paulina Greszta z Ulhówka, II Magdalena Kilarska z Wywłoczki, III Iza Pretko z Ulhówka.

W kategorii klas IV-VI najwyżej ocenione były prace Łukasza i Jakuba Bucior z Tarnawatki, III miejsce przyznano Julii Szymańskiej. Najlepsi z klas gimnazjum to: I miejsce Justyna Ryn , II miejsce Vanessa Kołtun, obie dziewczyny ze Zwierzyńca, III miejsce Natalia Jaworska ze Szkoły przy DSK w Lublinie.

W części recytatorskiej w kategorii klas I-III szkół podstawowych najwyższy poziom zaprezentowała Natalia Michnik ze Szczecina, przebywająca na turnusie w sanatorium. II miejsce Filip Górnik z Krasnobrodu, III -Oliwia Młynarczyk ze szkoły w Kaczórkach.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyła Julia Górnik z Krasnobrodu, II miejsce Diana Buć ze szkoły w Kaczórkach, III -Dominika Gawron ze szkoły w Majdanie Wielkim.

W kategorii klas I-III Gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła Anna Umińska z Krasnobrodu, II Monika Kania, III Małgorzata Kłos, obie dziewczyny ze szkoły sanatoryjnej w Krasnobrodzie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów, nauczycielom którzy wspierali swoich podopiecznych w przygotowaniach, a także wszystkimi którzy przyczynili się do tego aby dzień poświęcony Januszowi Korczakowi był piękny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pięknego dnia.

Facebook fanpage